Raspberry PI Extended Board

برد گسترش برای RPI

با توجه به محدودیت های SBC های raspberry pi نیاز به یک برد گسترش برای پروژه های صنعتی ضروری است. گروه تک سان نیز با توجه به نیاز های معمول اقدام به طرحی برد گسترش نموده است. با توجه به کاربرد عمومی، این برد در لیست پروژهای متن باز گروه قرا داده شد. علاقه مندان میتوانند فایل های PCB  و schematic را که در نرم افزار Altium طراحی شده است، به صورت رایگان دانلود نمایند.

سرعت دسترسی به GPIO در RPI SoM (رجسیتری و درایور)

مقدمه

برد raspberry pi یکی از SoM های خوب و ارزان قیمت و بسیار محبوب است. این برد علاوه بر ارائه سیستم عامل های متنوع ای هم چون Windows, Linux, Android, … تعدادی GPIO نیز در اختیار کاربر قرار میدهد. برای دسترسی به این GPIO ها کتابخانه های مختلف و درایورهای مختلفی نوشته شده است. هدف این مقاله مقایسه بین استفاده از درایورها و برنامه نویسی سطح پایین در سرعت دسترسی به GPIO است.

مقدمه ای بر SoC و SoM

 

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی در زمینه الکترونیک و ساخت آی سی ها، شاهد به وجود آمدن ابزارهای مختلف در این زمینه هستیم. این پیشرفت ها در زمینه پردازنده ها، بسیار خیره کننده و با شتاب بوده است. در اولین پردازنده ها سعی در پیاده سازی حداقل دستورات پایه ای برای اجرای کد های ساده بود.  در این چیپ ها فقط یک پردازنده وجود داشت. با گذشت زمان سیستم ها پیشرفته تر شدند و در دو جهت متفاوت حرکت کردند.

تهران، دانشکده هوافضای خواجه نصیر  02173064224 info@ TakSunTec.ir

ترافیک

Today61
Yesterday71
This week457
This month1617
Total46812

Who Is Online

3
Online

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

گالری